Jak vybrat kuchyni

Jak správně vybrat kuchyni Oresi.

Oprávněně je kuchyně považována za srdce domova. V dnešní době to platí dvojnásob, protože je trendem kuchyně propojená s obývací části bytu. V kuchyni se schází celá rodina, tráví se tam poměrně hodně času – ať už vařením nebo klidně povídáním si u kafíčka. Je proto důležité věnovat dostatek času výběru té správné kuchyně. V Oresi jsme vám připraveni s výběrem pomoci a od výběru, návrhu až po montáž vám budeme nápomocni.

Příprava aneb než zajdu do kuchyňského studia Oresi

Ať chceme nebo ne, vždy se řídíme zkušenostmi se stávající kuchyní. A tak je to správně. Porovnejte všechny kuchyně, které znáte. Vaši, rodičů, prarodičů, kamarádů…. napište si seznam co se vám na té či oné kuchyni líbí a co naopak ne. Takto si snadno uděláte seznam priorit, kterými se potom budete řídit. Nestane se vám tak, že si pořídíte kuchyni bez odsavače par a potom toho budete litovat. Ale nebojte se, i kdybyste něco zapoměli, tak na schůzce v Oresi vám řekneme, jaké jsou v kuchyních trendy, na co byste si měli dát pozor nebo jaký spotřebič vám usnadní život.

Prostor pro kuchyňskou linku Oresi

Podle dispozice bytu, ať už je to samostatná kuchyně nebo kuchyňský kout, se řídíme při řešení návrhu kuchyně. Kuchyni můžete mít ve tvaru I, tedy jednoduše jednu rovnou linii a nebo třeba dvě I naproti sobě. Oblíbený tvar je L, který krásně vyplní i prostor v rohu. Samozřejmě pro Lko musíte mít 2 volné stěny. Další možnosti je tvar U, který zabere nejvíce místa a může vyplnit až 2 rohy. Ovšem tvar U lze umístit také třeba mimo roh, když si představíte kuchyni L která je v daném rohu a přidáte druhé rameno, které bude vlastně v prostoru obývacího pokoje. Tato varianta je dnes velmi moderní, protože opticky oddělí vařící část od obývací a zároveň lidé v jedné nebo druhé zóně neztrácejí kontakt. Maminka při vaření se tak může dívat v obýváku na televizi, povídat si s dětmi nebo s manželem plánovat dovolenou. Tvarů kuchyní je samozřejmě nespočet, vždy si můžete vymyslet klasičtější nebo naopak extravagantnější tvar, limitováni jste pouze prostorem vašeho bytu. V kuchyňském studiu Oresi vám poradíme, jaká kuchyně se hodí právě k vám, aby prostor využila co nejefektivněji. K tomu také v Oresi slouží 3D návrhy, které jsou zdarma, kdy si naprosto přesně dokážete představit, jak kuchyně bude vypadat.

Samostatnou a velmi moderní kategorií tvarů kuchyní je ostrůvek. Většinou se jedná o linku tvaru I nebo L a k tomu přidružený ostrůvek. Ostrůvky působí velmi moderně, vzdušně a nabízejí spoustu úložného prostoru. Oblíbené je také mít na ostrůvku třeba sporák, a zbytek linky zachovat více pro přípravu jídla.

Materiály pro kuchyně oresi

Každý materiál má svá pro a proti. Hlavně co se ceny týče. Kvalitnější materiál bude stát samozřejmě více. Některé materiály se lépe udržují, jiné zase vypadají velmi luxusně. V Oresi jsme tu od toho, abychom vás provedli trendy v materiálech a doporučili vám právě takový co bude kvalitní, nebude moc stát a ušetří vám nervy při péči o něj.

Na co chcete kuchyni oresi využívat?

Možná to zní jako zvláštní otázka, ale každý z nás si může od kuchyni slibovat trochu něco jiného… Promyslete si tedy předem, čím hlavně chcete v kuchyni trávit čas.

  • Pouze vařením a přípravou jídla: v tom případě se vám vyplatí soustředit se na funkčnost a praktičnost kuchyně.
  • Zábavou a setkání s přáteli či rodinou: pokud vám vyhovuje více setkávání se u jídelního stolu, než třeba v obýváku na pohovce, vždy s tím dopředu počítejte. Budete potřebovat mnohem více prostoru pro velký jídelní stůl.
  • Děti v kuchyni: pokud máte či plánujete děti, vždy zvažujte bezpečnost linky. Přístup ke sporáku, k troubám atp. Například se vyplatí vysoké trouby, které jsou umístěné ve výši vašich očí. Nemůže se tak stát, že malé dítě přijde k troubě a popálí se. To samé platí pro umístění nožů, varných konvic atp. Vždy je lepší mít vše schované nebo umístěné z dosahu dětských rukou.
  • Multifunkční prostor: v některých domácnostech se v kuchyni tráví opravdu hodně času a pokud to prostor dovoluje, můžete ke kuchyni umístit i třeba pracovní stůl na psaní úkolů s dětmi nebo na počítač.

Všechny vaše představy o funkčnosti nové kuchyně nezapomeňte sdělit pracovníkovi Oresi. Díky tomu vám navrhne kuchyni přesně podle vašich snů.

Design

Vkus máme každý jiný. Pokud máte kuchyni samostatně, je výběr designu o něco jednoduší. Je prostě méně důležitý. Pokud máte kuchyni propojenou s obývákem, znamená to, že je to poměrně důležitý bod vašeho obývacího prostoru. Do kuchyně uvidí návštěvy a měla by proto ladit se zbytkem obývacího prostoru. Pokud zvolíte kuchyni světlou, bude nenápadnější. Pokud naopak tmavou nebo barevnou, můžete z ní snadno udělat hlavní designový prvek obývacího pokoje. Vždy vybírejte nábytek do obýváku a kuchyňského koutu zároveň. Krásně sladěný interiér vás bude hřát na srdci.

Barvy kuchyně si vyberte podle svého vkusu a snažte se myslet nadčasově. U výrazných barevných prvků hrozí, že se vám časem velmi omrzí. Pokud si tedy nejste jisti, vždy doporučujeme nábytek spíše v neutrálních barvách – bílá, černá, šedá, béžová atp. Nábytek potom můžete oživit barevnými doplňky, tapetami, polštářky nebo třeba barevným obložením za kuchyňskou linku. Tyto maličkosti se časem dají mnohem lépe vyměnit, narozdíl od velké kuchyňské linky.

Ve studiích kuchyní Oresi si můžete prohlídnout desítky kuchyňských linek. Nabízíme 3 druhy cenových kategorií, moderní i tradiční styly. Se vším vám v Oresi poradí, pomohou a tak se pro vás výběr kuchyně stane příjemnou a jednoduchou záležitostí. Nezapomeňte se do Oresi objednat a potom už se jenom těšit z krásné kuchyně.

Pro optimalizaci stránek používáme cookies. více informací

Pro optimalizaci stránek používáme cookies a systém Google Analytics. Používáním této stránky s tím souhlasíme.

Zavřít